Sami na horách? Jde to!

Asi už se vám stalo, že jste si naplánovali odpočinek v přírodě, ale uprostřed lesů nebo na oblíbené vyhlídce jste se pak cítili jako na Václavském náměstí.

Zapojte smysly a vyzkoušejte lesní terapii

Pokud ze sebe chcete smýt nečistoty a starosti, vydejte se do lesů, které mají blahodárné účinky na naše tělo i mysl.

Nepál: Trek přes tři sedla s výstupem na Lobuche East (6119m)

Když jsme plánovali cestu do Himalájí, věděli jsme jen jediné: že chceme do Nepálu a že chceme na hory. Jak jsme se s tím poprali si můžete přečíst v tomto long-readu.

Na konec světa za přírodou a samotou

Myslíte si, že už jste byli všude? Já vás tentokrát vezmu až na konec světa.

21 tipů na prázdninové mikrodobrodružství

Začínají prázdniny a s nimi i dlouhé dny plné mikrodobrodružství. Hledáte lokální, nenáročnou a levnou variantu k dovolené u moře? Inspirujte se právě tady!

Jihomoravské letní tipy

Léto trávím ráda v Česku, proto jsem si pro vás připravila 3 tipy z jižní Moravy.

Nejlepší horolezecké filmy

Nebýt těchto filmů, dneska bychom rozhodně nestáli na počátku naší cesty do Himalájí. Pokud potřebujete taky trochu popostrčit, koukejte na tyhle filmy, třeba začnete taky snít o pořádném dobrodružství!

Malá Fatra za každého počasí

Třídenní horský přechod čtvrtého nejvyššího slovenského pohoří. Tipy na dopravu, ubytování výhledy i trasu, kterou zvládnete i v horším počasí. Hore zdar!

Na výlet do Saského Švýcarska

Hledáte jednodenní mini výlet vlakem? Zkuste německého souseda Českého Švýcarska a užijte si pohodovou turistiku, skvělé jídlo, místní pivo a ty nejkrásnější výhledy.

10 tipů, jak ušetřit na víkendové zážitky i životní dobrodružství

V loňském roce jsem procestovala 42 víkendů a nemusela jsem kvůli tomu rozbít prasátko, ani slevit ze svých nároků. Na pořádné dobrodružství totiž nemusíte šetřit měsíce. Stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel.

Nejintenzivnější filmové zážitky roku 2018

S Kubou jsem se seznámila před deseti na Letní filmové škole a nyní, během vánočního nicnedělání, se mi ho podařilo přesvědčit k článku o jeho nejintenzivnějších filmových zážitcích roku 2018.

Objevy roku 2018

Myslela jsem si, že rok 2018 strávím jako ty předchozí. Pár dnů v zimních Alpách ale mně úplně změnilo a já se rozhodla, že rok 2018 strávím jinak a že budu trávit čas tam, kde to opravdu miluju. Na horách!

Darujte zážitek

Hledáte dárky, které seženete i na Štědrý den? Darujte společné zážitky!

Super rychlé podzimní polévky na zahřátí

Tohle jsou tři polévky, které splňují moje všechny podzimní požadavky: jsou syté, zdravé, rychlé a jsou ideální na zahřatí. Klikněte si pro recept na štěstí v misce!

Je mi 32 let a nikdy mi nebylo líp

Dneska je to přesně 32 let od mého narození. Ještě před pár lety bych nevěřila, že mi stárnutí vůbec nebude vadit, a už vůbec by mě nenapadlo, že si s každým rokem navíc budu připadat hezčí, chytřejší, zkušenější, pokornější a sebevědomější, Nikdy…

Lesní terapie v Jizerkách

Vydejte se na ozdravnou kůru do přírody. K lesní terapii potřebujete jen sami sebe, dostatek času a svůj oblíbený les.

21 denní detox pro zdravější stravování

Očistná kůra, díky které zjistíte, co vám opravdu chutná, a uvědomíte si, které potraviny vůbec nepotřebujete. Vyzkoušejte si, jaké to je jíst opravdu zdravě.

Drábské světničky a Údolí plakánek

Chcete strávit 24 hodin v borovicovém lese? Koukat na ty nejhezčí západy slunce, cítit vůni lesa, procházet se sami ve skalách a spát pod oblohou plnou hvězd? Vyražte na lesní terapii do Českého ráje!

Můj instagram @estes_iliketofu.cz

Ester

Ahoj, tady Ester. Narodila jsem se v Jeseníkách, miluju hory, mám ráda čerstvý chleba, víkendové výlety, kočičí tlapičky, brzká rána, ASMR, veslování na Vltavě, vánoční tradice, ostrovy, večery u vína, výhledy do krajiny a domov. Poslední tři roky hodně vařím, chodím po české přírodě, cestuju a užívám si (skoro) každý den. Svůj recept na štěstí sdílím jako vizuální deník na Instagramu a abych na všechna ta skvělá místa kolem sebe nezapomněla, vznikl i tenhle blog, můj svět zážitků, které mě naplňují a míst, která mě inspirují. Vítejte!