Vysoké Taury, trek Glocknerrunde

Nemůžete si vybrat tu správnou alpskou trasu? Chcete na trek vyrazit vlakem, netahat zbytečně jídlo a užíváte si samotu? Pokud máte dobrodružnou povahu, nevadí vám sníh a vyhledáváte velké převýšení, vyražte do Vysokých Taur!

Letní snídaně

Taky vás ráno tahá sluníčko z postele o něco dřív než obvykle? Využijte ráno čas navíc a udělejte si radost poctivou snídaní. Máte radši slanou, sladkou, nebo smoothies? Mám jeden recept pro každého!

Jednodenní výlet kousek od Prahy aneb Labské pískovce turisticky

Tiské stěny leží v CHKO Labské pískovce a ačkoli jsou především rájem horolezců, ráda sem jezdím na klasické turistické výlety. Mají všechno, co od jednodenního výletu očekávám – jsou dobře dostupné vlakem z Prahy, po cestě je několik občerstvoven a…

Výstup na Wildspitze, druhou nejvyšší horu Rakouska

Grossglockner to sice není, ale i tak může být Wildspitze (3770 m. n. m.) pro začínající alpinisty bránou, která vede ke čtyřtisícovkám. Alespoň u mě to tak určitě je.

Dárek pro rodiče: výlet do Krkonoš

Vyrazili jsme na rodinný přechod Krkonoš a otestovali jsme dvoudenní trasu ideální pro mladší sourozence nebo starší rodiče. Pokud chcete na pohodový výlet do Krkonoš, tady je inspirace.

Oheň, les, šlapadla a noc pod širákem

Často mi píšete, ať vám poradím krátký výlet, místo, kam se dá vyrazit hromadnou dopravou rovnou z Prahy, není to moc daleko, je v krásné přírodě, ať je tam klídek a dobré pivo. Já pak jednoznačně odpovídám: Jeďte na Slapy!

Víkendový přechod Jeseníků

Máte málo času, ale láká vás horský přechod? Vyražte na dvoudenní výlet do Jeseníků, nejkrásnějších českých hor. Odměnou za vyšlapané kopce vám bude nekonečný klid, samota a daleké výhledy.

Zimní přechod Krkonoš

Sedíte s jarní náladou na balkóně a při pomyšlení na zimní tůru si klepete na čelo? V údolí už je jaro v plném proudu, ale pokud se vydáte na hory a klidně i na ty české, můžete si ještě chvilku užít skvělou kombinaci sněhu a dlouhých dnů.……

DIY jarní věnec

Miluju lidové tradice a i přesto, že nejsem věřící, dovedu si svátky užít po svém. Na Zelený čtvrtek upeču jidášky a i když budeme trávit Velikonoce v Dolomitech, hodlám v kopcích svačit mazanec nebo velikonoční nádivku. A protože je dneska Květná…

Nejrychlejší asijské recepty na zahřátí

Vybrala jsem moje oblíbená jídla, která často vařím ze tří důvodů. Jsou jednoduché, základní suroviny najdete ve své lednici a rozehřejí i toho největšího zmrzlíka. A jako bonus jsou všechny tyhle dobroty veganské, takže kvůli vašemu hladu neutrpí…

5 důvodů, proč vstávat o hodinu dřív. I o víkendech.

Nejsem ranní ptáče, a i když jsem si osm let chystala budík na 5:45, nikdy jsem si na brzké vstávání nezvykla. Rána ale miluju, takže používám tyhle triky, abych se z postele dostala co nejdřív.

Pekelná cesta na vrchol aneb Proč se radovat z vlastní prohry?

Jak jsem se v Alpách zbavila strachu z neúspěchu, naučila se těšit se ze samotné cesty na vrchol a jak jsem svůj nezdar proměnila v nadšení do dalších příprav.

Radosti roku 2017

Rok 2017 pro mě byl rokem výletů, rokem dřiny, užívání si domova a rokem, kdy jsem si uvědomila, že mám vedle sebe toho nejlepšího parťáka pro život ❤

10 dárků, které koupíte i 23. prosince

Do Vánoc zbývá přesně týden, v nákupácích už se dávno nedá hnout, se spolehlivostí České pošty je lepší dárky online už nenakupovat a vyrábět se vám nic nic nechce? Vím, co s tím!

Tip na nejlepší vánoční dárek: Buďte spolu.

Miluju Vánoce. Nebudu nakupovat hromady dárků, nenapeču 10 druhů cukroví, nebudu mýt okna a ve vaně mi neubude plavat kapr. Mojí nejmilejší vánoční tradicí totiž letos bude setkávání s těmi, které mám ráda. To stačí.

Zimní horská turistika pro úplné začátečníky

Svěží čerstvý vzduch, křupavý sníh a horká polívka. Trojkombinace, která mě donutila vyrážet na hory i v zimě. Kdo chce s zimní pěší turistikou teprve začít, čte dál a pomalu plánuje výlet do Krkonoš.

Snídaně do šedivých dnů

Zárukou úspěšného dne je pro mě snídaně. Z domova totiž díky hezkým chvilkám u stolu odcházím vždycky v dobré náladě. Udělejte si taky radost už ráno!

Mikrodobrodružství na každý den

Zážitky od pěti do devíti. 16 hodin času mezi koncem a začátkem pracovní doby. To je hodně času na spoustu dobrodružství!

Můj instagram @estes_iliketofu.cz

Ester

Ahoj, tady Ester. Narodila jsem se v Jeseníkách, miluju hory, mám ráda čerstvý chleba, víkendové výlety, kočičí tlapičky, brzká rána, ASMR, veslování na Vltavě, vánoční tradice, ostrovy, večery u vína, výhledy do krajiny a domov. Poslední tři roky hodně vařím, chodím po české přírodě, cestuju a užívám si (skoro) každý den. Svůj recept na štěstí sdílím jako vizuální deník na Instagramu a abych na všechna ta skvělá místa kolem sebe nezapomněla, vznikl i tenhle blog, můj svět zážitků, které mě naplňují a míst, která mě inspirují. Vítejte!