Víkendový přechod Jeseníků

Máte málo času, ale láká vás horský přechod? Vyražte na dvoudenní výlet do Jeseníků, nejkrásnějších českých hor. Odměnou za vyšlapané kopce vám bude nekonečný klid, samota a daleké výhledy.

Zimní přechod Krkonoš

Sedíte s jarní náladou na balkóně a při pomyšlení na zimní tůru si klepete na čelo? V údolí už je jaro v plném proudu, ale pokud se vydáte na hory a klidně i na ty české, můžete si ještě chvilku užít skvělou kombinaci sněhu a dlouhých dnů.……

DIY jarní věnec

Miluju lidové tradice a i přesto, že nejsem věřící, dovedu si svátky užít po svém. Na Zelený čtvrtek upeču jidášky a i když budeme trávit Velikonoce v Dolomitech, hodlám v kopcích svačit mazanec nebo velikonoční nádivku. A protože je dneska Květná…

Nejrychlejší asijské recepty na zahřátí

Vybrala jsem moje oblíbená jídla, která často vařím ze tří důvodů. Jsou jednoduché, základní suroviny najdete ve své lednici a rozehřejí i toho největšího zmrzlíka. A jako bonus jsou všechny tyhle dobroty veganské, takže kvůli vašemu hladu neutrpí…

5 důvodů, proč vstávat o hodinu dřív. I o víkendech.

Nejsem ranní ptáče, a i když jsem si osm let chystala budík na 5:45, nikdy jsem si na brzké vstávání nezvykla. Rána ale miluju, takže používám tyhle triky, abych se z postele dostala co nejdřív.

Pekelná cesta na vrchol aneb Proč se radovat z vlastní prohry?

Jak jsem se v Alpách zbavila strachu z neúspěchu, naučila se těšit se ze samotné cesty na vrchol a jak jsem svůj nezdar proměnila v nadšení do dalších příprav.

Radosti roku 2017

Rok 2017 pro mě byl rokem výletů, rokem dřiny, užívání si domova a rokem, kdy jsem si uvědomila, že mám vedle sebe toho nejlepšího parťáka pro život ❤

10 dárků, které koupíte i 23. prosince

Do Vánoc zbývá přesně týden, v nákupácích už se dávno nedá hnout, se spolehlivostí České pošty je lepší dárky online už nenakupovat a vyrábět se vám nic nic nechce? Vím, co s tím!

Tip na nejlepší vánoční dárek: Buďte spolu.

Miluju Vánoce. Nebudu nakupovat hromady dárků, nenapeču 10 druhů cukroví, nebudu mýt okna a ve vaně mi neubude plavat kapr. Mojí nejmilejší vánoční tradicí totiž letos bude setkávání s těmi, které mám ráda. To stačí.

Zimní horská turistika pro úplné začátečníky

Svěží čerstvý vzduch, křupavý sníh a horká polívka. Trojkombinace, která mě donutila vyrážet na hory i v zimě. Kdo chce s zimní pěší turistikou teprve začít, čte dál a pomalu plánuje výlet do Krkonoš.

Snídaně do šedivých dnů

Zárukou úspěšného dne je pro mě snídaně. Z domova totiž díky hezkým chvilkám u stolu odcházím vždycky v dobré náladě. Udělejte si taky radost už ráno!

Mikrodobrodružství na každý den

Zážitky od pěti do devíti. 16 hodin času mezi koncem a začátkem pracovní doby. To je hodně času na spoustu dobrodružství!

Podzimní koláče

Švestky, hrušky a jablka jsou teď v nejlepší kondici, tak vyražte na lov a k upršenému počasí si upečte koláč. Moje nejoblíbenější sladkosti jsou přímo tady.

Czech Crest Trail

Dvě stě padesát kilometrů v kuse českou přírodou? Naplánujte si svůj první dlouhý trek v domácím prostředí a zjistěte, jestli můžete vyrazit na hikerskou dovolenou do vysněných hor.

Jak na horský maraton

Výkonnostní pěší turistika? Organizovaný pochod? Ultratrail? Brrr. Nikdy by mě nenapadlo, že budu někdy v životě nadšeně popisovat svoji zkušenost s padesátikilometrovým trekem na jeden zátah.

Hoher Dachstein aneb vysokohorská turistika poprvé

Na druhou nejvyšší horu Severních vápencových Alp přes Hallstattský ledovec a ferraty obtížnosti A/B a B.

Můj instagram @estes_iliketofu.cz

Ester Nagyová

Ahoj, tady Ester. Narodila jsem se v Jeseníkách, miluju hory, mám ráda čerstvý chleba, víkendové výlety, kočičí tlapičky, brzká rána, ASMR, veslování na Vltavě, vánoční tradice, ostrovy, večery u vína, výhledy do krajiny a domov. Poslední tři roky hodně vařím, chodím po české přírodě, cestuju a užívám si (skoro) každý den. Svůj recept na štěstí sdílím jako vizuální deník na Instagramu a abych na všechny ty skvělé místa kolem sebe nezapomněla, vznikl i tenhle blog, můj svět zážitků, které mě naplňují a míst, které mě inspirují. Vítejte!