Léto trávím ráda v Česku, proto jsem si pro vás připravila 3 tipy z jižní Moravy. Ten první je multižánrový festival Luhovaný Vincent, který letos už po desáté proběhne v Luhačovicích. Pro mě je kombinace festivalu a Luhačovic takovým skvělým mixem rozmanitého kulturního programu a klidných lázeňských procházek v okolí architektury Dušana Jurkoviče. To vše je ještě umocněno nekonečným proudem Vincentky, která v Luhačovicích vyvěrá.

Když už budete v Luhačovicích, doporučuju tohle místo využít jako začátek čundru přes Bílé Karpaty. Můžete vyrazit rovnou odsud, nebo popojet vlakem do Bojkovic, odkud se pak stačí vydat na Žítkovou, projít Hrozenkov, Vyškovec a po cestě Hrdinů slovenského národního povstání, tedy po červené, pak přes Lopeník a Velkou Javořinu až do Velké nad Veličkou, odkud můžete vyrazit vlakem kamkoli domů. Pro mě jsou Bílé Karpaty úžasným místem, kde ještě lidé žijí v harmonickém propojení s přírodou, takže pokud máte rádi lidovou architekturu, bukové lesy, ovocné sady a sluncem zalité vyhlídky, tak vyražte právě sem.

Můj třetí tip se týká Podyjí, já bych vyrazila do Znojmo a prošla čtyřiceti kilometrovou trasu národním parkem až do Vranova nad Dyjí, kde je úžasný zámek, proto tady buďte ideálně 14. července, kde se na zámku koná noční prohlídka. Každopádně pokud vás barokní stavby nelákají, máte před sebou pořád ještě nádherné výhledy na říční meandry, prosluněné lesy a hlavně spoustu vinic, takže zážitky nezapomeňte hojně umocňovat konzumací místního vína.