Pokud ze sebe chcete smýt nečistoty a starosti, vydejte se do lesů, které mají blahodárné účinky na naše tělo i mysl. Já jsem si pro vás připravila seznam pěti míst, kde lesní koupel můžete provozovat. 

Zrak potrénujete v Jizerské oblasti tmavé oblohy. Tady se nachází rozhledna Smrk, která je ideální k pozorování padajících hvězd. Na místě je také útulna, takže se tady můžete taky vyspat. 

Čich zapojíte v Posázaví, tak se vydejte do trampského ráje v okolí řeky Sázavy a pořádně se tady nadechněte. Éterické oleje kůry i jehličí totiž prospívají dýchacím cestám i naší mysli.

Zvuk okolí a šumění lehkého vánku vás ohromí na severu Čech. Tady se nachází stolová hora Děčínský Sněžník, ta je zajímavá stoupáním termických proudů, které sem vanou až od Severního moře.

Hmat a plosky nohou oblažte na jihomoravských vátých píscích. Návštěvou unikátní přírodní památky Moravská Sahara navíc naakumulujete dostatek tepla až do podzimu.

A chuťové pohárky potěšte lesními plody, ty můžete nasbírat třeba v okolí horské chaty Paprsek. Místu se dříve přezdívalo V ráji, protože se zde sbíhá Hrubý Jeseník, Rychlebské hory a Králický Sněžník. Já si myslím, že je to proto, že je tady obrovské množství borůvčí. Tak se ponořte do lesa a vychutnejte si zbytek léta.