Myslíte si, že už jste byli všude? Já vás tentokrát vezmu až na konec světa. Do míst, kde končí Česká republika i vlakové koleje a do kraje, kde nenajdete nic jiného než přírodu a samotu. Nejsou tu historické památky ani hrady a zámky, ale je tu čerstvý vzduch, liduprázdné vyhlídky a narazíte namísta, kde nebudete vědět dřív, jestli sbírat houby nebo borůvky. 

Stačí se vydat do stínu možná trochu atraktivnějšího Hrubého Jeseníku a navštívit zatím neobjevenou, opuštěnou, ale o to krásnější Zlatohorskou vrchovinu. Svůj výlet začněte v lázeňském městě Jeseník, kde vás cesta kolem léčivých pramínků dovede až na rozhlednu Zlatý Chlum. 

Své kroky pak směřujte na Rejvíz, kde se můžete jako ostatní turisté vydat na mechové jezírko, nebo pokračovat po opuštěných cestičkách a vydat se na Kazatelny, k ruskému lesnímu hřbitovu a k Opavské chatě. Tady pak zabočte na Zámecký vrch a šlapejte zpět na Starý Rejvíz. 

Druhý den pokračujte do osady Dolní údolí, kde se napojíte na hornickou naučnou stezku, která vás provede po stopách dávného hledání pokladů. Okolí Příčné hory, nejvyšší hory Zlatohorska, je totiž protkáno zlatými štolami, kde se zlato nebo měď těžilo už od středověku. Starohoří navíc nabízí ty nejkrásnější vyhlídky, rozhodně nevynechejte tu z Táborských skal nebo z Výru. Obě místa navíc budete mít určitě jen sami pro sebe. 

A až se pokocháte, pokračujte dále na Biskupskou kupu a odtud do Zlatých Hor. Ujdete celkem 50 kilometrů, vystoupáte na pár skoro tisícovek a prozkoumáte skoro polovinu Zlatohorské vrchoviny a rozhodně si odpočinete od davů turistů, které byste potkali snad všude jinde…

Privacy Preference Center