Asi už se vám stalo, že jste si naplánovali odpočinek v přírodě, ale uprostřed lesů nebo na oblíbené vyhlídce jste se pak cítili jako na Václavském náměstí. Pokud podobný zážitek nechcete absolvovat znovu, pak své úniky z reality musíte plánovat pečlivěji. Já si myslím, že Česko je plné úžasných míst, kde nepotkáte ani živáčka, pro liduprázdné momenty ale musíte něco udělat. 

Vyberte místo, které není dobře dostupné, nesmí tam vést lanovka a poblíž by neměl být ani kiosek s občerstvením. A pak se sem vydejte v týdnu, úplně ideálně brzy ráno, nebo pozdě večer, pak vám zaručuju, že budete mít místo jen sami pro sebe. 

Pokud nevíte, kam vyrazit, zkuste třeba Králický Sněžník, to je 3. nejvyšší hora Moravy a Slezska, leží mezi Jeseníky a Orlickými horami.  A na vrcholu vás vůbec nic nečeká. Nejbližší chata je na polské straně a rozhledna tady už desítek let nestojí. Možná právě proto tady ale narazíte na výhledy, které vám vůbec nikdo nezastíní. 

Já jsem se sem vydala po červené z Ramzové, zhruba před měsícem, ještě o prázdninách v houbařské sezóně a turisty, které jsem potkala, bych spočítala na prstech jedné ruky. Navíc jsem na místě prožila východ i západ slunce a nastupující podzim je pro obojí úplně ideální. Rozbřesk i soumrak je totiž kolem sedmé hodiny, takže je dostupný skřivanům i sovám. Tak neváhejte a začátek podzimu oslavte ztišením se na hoře, kde budete jen vy a pár kamzíků.