Miluju lidové tradice a i přesto, že nejsem věřící, dovedu si svátky užít po svém. Na Zelený čtvrtek upeču jidášky a i když budeme trávit Velikonoce v Dolomitech, hodlám v kopcích svačit mazanec nebo velikonoční nádivku. A protože je dneska Květná neděle a já jsem si včera od Jadranského moře přivezla větvičky z olivovníku, vyzdobila jsem si domov věncem právě z olivových ratolestí a kočiček. Vy můžete taky, tady je návod.

Odpoledne si zajděte na procházku a natrhejte větvičky, které vám budou dělat radost. Kočičky, vrbu, jehnědy, nebo jakékoli kousky křoví. Stačí se pořádně koukat kolem sebe, spoustu hezkých dřevin je třeba na stanici metra Vltavská a předpokládám, že tam by šel hledat krásu asi málodko. Pak už stačí jen nůžky, provázek a tenký drátek. Já jsem zapojila ještě dvě zvědavé kočky:)

Nařežte si větvičky na menší koušky a připravte drátek, cca 20 kousků by mohlo stačit. Snažte se respektovat tvar větviček a spojujte je tak, aby vám vznikl kruh, nebo něco podobného. Tvarotvat budete teprve potom, co bude konstrukce dostatečně pevná.

Jakmile budete spokojeni s pevností základního tvaru, přidávejte další větvičky. Já jsem začala s olivovou ratolestí a teprve potom přidávala kočičky. Výsledek zavěste na provázek a upravte výsledný tvar. Zastřihněte přečuhující větvičky, případně vložte pár malých kousků do řidších míst.

Voilà. Za 15 mintu máte hotovo. Věnce obměňuju přibližně po dvou až třech měsících.

Hezké Velikonoce!