Miluju lidové tradice a i přesto, že nejsem věřící, dovedu si svátky užít po svém. Na Zelený čtvrtek upeču jidášky a i když budeme trávit Velikonoce v Dolomitech, hodlám v kopcích svačit mazanec nebo velikonoční nádivku. A protože je dneska Květná neděle a já jsem si včera od Jadranského moře přivezla větvičky z olivovníku, vyzdobila jsem si domov věncem právě z olivových ratolestí a kočiček. Vy můžete taky, tady je návod.

Odpoledne si zajděte na procházku a natrhejte větvičky, které vám budou dělat radost. Kočičky, vrbu, jehnědy, nebo jakékoli kousky křoví. Stačí se pořádně koukat kolem sebe, spoustu hezkých dřevin je třeba na stanici metra Vltavská a předpokládám, že tam by šel hledat krásu asi málodko. Pak už stačí jen nůžky, provázek a tenký drátek. Já jsem zapojila ještě dvě zvědavé kočky:)

Nařežte si větvičky na menší koušky a připravte drátek, cca 20 kousků by mohlo stačit. Snažte se respektovat tvar větviček a spojujte je tak, aby vám vznikl kruh, nebo něco podobného. Tvarotvat budete teprve potom, co bude konstrukce dostatečně pevná.

Jakmile budete spokojeni s pevností základního tvaru, přidávejte další větvičky. Já jsem začala s olivovou ratolestí a teprve potom přidávala kočičky. Výsledek zavěste na provázek a upravte výsledný tvar. Zastřihněte přečuhující větvičky, případně vložte pár malých kousků do řidších míst.

Voilà. Za 15 mintu máte hotovo. Věnce obměňuju přibližně po dvou až třech měsících.

Hezké Velikonoce!

Privacy Preference Center