Každý rok přesvědčuju sama sebe, že advent strávím s kamarádama, že spolu budeme chodit na drinky, na večeře, občas se sejdeme u někoho doma, hromadně napečeme cukroví, vyrobíme věnce, dárky… ale pak smutně zjišťuju, že je týden do Vánoc, nemám linecké, kamarády jsem neviděla ani nepamatuju a že jsem nestihla ještě ani jeden svařák.

Letos ne. Mám za sebou už několik přátelských večeří (ahoj Theyo, ahoj Vendy, ahoj Hani), vánoční nápoje (vítězí červené víno, italský vermut a vaječný koňak), mám objednaný stromeček z půjčovny (kdo nemá, dnes možnost ještě tady, klikejte rychle) a vyrobila jsem svůj první adventní kalendář. A to je teprve první adventní neděle.

Tento rok jsem totiž s přípravou začala už o měsíc dřív, v listopadu, kdy ještě nikoho nestresují pracovní uzávěrky, nákupy ani adventní úklid. A tak jsem na neděli po svatém Martinovi pozvala pár kamarádek a společně jsme vyrobily, umíchaly nebo upekly:

Vypily jsme u toho spoustu vína, snědly čokoládovou buchtu, probraly úplně všechno a měly se nejlíp. Do Vánoc zbývají ještě tři týdny (to je hodně času), tak myslete na ty, které máte rádi a buďte spolu.

Mějte hezký advent!

Díky, holky*

Privacy Preference Center