Klasickou krkonošskou hřebenovku, tedy červeně značenou, 28 kilometrů dlouhou trasu Česko-polského přátelství zná asi každý. Minimálně její část nejspíš prošel kde kdo. A kdo trasu prošel v létě za slunného počasí, ten už se sem asi jen tak nevrátí. Chyba. Nejen, že jsou české hory v čase před Vánoci úplně prázdné. Díky zimním podmínkám se můžete podívat i do míst, kam se bez sněhové pokrývky nedostanete.

Jedním z nich je Stříbrné návrší, vedlejší vrchol Studniční hory, který leží v 1. zóně Krkonošského národního parku. Na vrchol sice nevede běžná turistická trasa, ale v zimě se mu nejblíže dostanete díky tyčové cestě vedoucí skrz Čertovu louku. Ta je přístupná jen pár měsíců v roce a právě teď je čas, kdy tuhle planinu můžete navštívit. Místu se přezdívá Bílá louka a lepší pojmenování byste vymyslet nemohli. V okolí totiž není vůbec nic.

A v drsných krkonošských podmínkách, tedy za vydatné sněhové nadílky, v minusových teplotách a v rychle jdoucím větru si tady budete připadat klidně jako na severním pólu. Já zkrátka neznám lepší místo pro rande se zimní přírodou. Tak si tuhle 5 kilometrů dlouhou trasu z Luční boudy na Špindlerovku dejte taky!