Ester & Jakub20. června 2020

Tipy na výlety


Zkuste čas v tomhle magickém krajiléčivými prameny, nekonečnými výhledy a šrámy po těžbě zlata a vzácných kovů smysluplně využít. Nic lepšího než pobyt na čerstvém vzduchu a samota v lesích vás tady nečeká. Proto nehledejte moravskou pohostinnost, vysokou gastronomii ani fajnové služby. Tady zažijete Sudety se vším, co k tomu patří. Dejte jim šanci a slibujeme, že pokud tomuhle místu otevřete své srdce, budete se sem ještě rádi vracet

Tady je několik výletů v bezprostředním okolí Rejvízu. Pokud jste fajnšmekři a máte více času nebo se nebráníte popojíždění, rádi vám doporučíme i větší horské přechody. Ozvěte se nám, budeme rádi, jesenické hory si rozhodně zaslouží pozornost.

Na rozhlednu Zlatý Chlum


Jednodenní výlet pro celou rodinu. Z rozhledny je možné vidět jesenické vrcholy, polská jezera a za dobré viditelnosti i Králický Sněžník a Rychlebské hory. Na místě je kiosek s drobným občerstvením. Pokud budete mít dost síly, doporučujeme i nedalekou vyhlídku z Čertových kamenů. Na oběd si můžete zajít na Křížový vrch a odsud pak kolem jesenických léčivých pramínků sejít do Jeseníku, odkud se můžete autobusem vrátit zpět na Rejvíz. Pokud se chcete vyhnout dopravě, na Křižovém vrchu odbočte na zelenou turistickou značku a přes Krásnou vyhlídku se vraťte zpět na Rejvíz.

Rejvízské přírodní dominanty


Zamiřte na Mechové jezírko, na Kazatelny a k Opavské chatě, odkud se okruhem vraťte zpět přes Zámecký vrch a zříceninu hradu Koberštejn, odkud je překrásný výhled do krajiny. Cestou na Starý Rejvíz pak nemiňte kouzelnou Lurdskou jeskyni. Svačinu s sebou.

Údolím Javorné na Zlatorudné mlýny


Nenáročný rodinný výlet malebnou krajinou říčky Javorné. Dominantou výletu je zlatokopecký skanzen ve Zlatých Horách. Při zpáteční cestě se můžete občerstvit v Hotýlku u PekinaOndřejovicích.

Hornická stezka s výhledy


Táborské skály, Příčný vrch, kostel Panny Marie Pomocné a vyhlídka z Výrova kamene jsou highlighty kraje, bez jejich navštívení byste neměli odjíždět. Věřte nám, tuhle cestu si opravdu chcete projít. Výlet na celý den.

Kontakt


V případě dotazů ohledně ubytování, tipů na výlety nebo jiných nejasností se na nás obraťte.

Jakub Němeček

jakub@tvprodukt.net
775 920 082

Ester Nagyová

ester.nagyova@gmail.com
773 091 030‬